Главная » Файлы » Книги по стоматологии » Терапевтическая стоматология

Різник С.С. - Пародонтальні пов'язки

О книге

Різник С.С. - Пародонтальні пов'язки
Різник С.С., Гриник Б.С., Гриновець B.C., Сулим Ю.В., Денега І.C.
Пародонтальні пов'язки (Пародонтальные повязки)
Навчальний посібник для студентів стоматологічних факультетів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації та лікарів-інтернів стоматологів
 
Львов: Ліга-Прес, 2006.- 98 с.
PDF (17,7 Мб)
язык украинский
качество - цветные сканированные страницы
  
Передмова
Причин, які спонукали авторів до написання цього посібника, декілька. Перша з них - це констатація очевидного факту, що існує серйозна прогалина у знаннях пересічного лікаря-стоматолога стосовно видів існуючих пародонтальних пов'язок, показань до їхнього застосування, термінів накладання, клінічної ефективності, тощо. У навчальних планах з загальної хірургії виділений окремий курс десмургії, як вчення про пов'язки, їх правильне застосування і накладання при різних пошкодженнях і захворюваннях. Опубліковано також десятки ґрунтовних посібників і монографій з цього питання. З іншої сторони, аналізуючи зміст низки нещодавно виданих підручників з терапевтичної стоматології, а також навчальних посібників з пародонтології, автори дійшли висновку, що багато питань щодо застосування пародонтальних пов'язок потребують уточнення та конкретизації, а публікація зібраного фактичного матеріалу може бути корисною як для стоматологічної науки, так і для забезпечення навчального процесу.
Іншою важливою причиною для обговорення теми пародонтальних пов'язок стало значне розширення діапазону їх клінічного застосування. Якщо запропонована більше 80 років тому пов'язка Ward використовувалась виключно з метою захисту раневої поверхні після оперативного втручання на ясенному краї і складалась з інертних інгредієнтів, то сучасні ясенні пов'язки є своєрідним депо різноманітних лікарських препаратів, за допомогою яких можна активно впливати на тканини пародонта, мікрофлору пародонтальних чи ясенних кишень.
Бурхливий розвиток фармацевтичної науки, зокрема хімії полімерів, відкрив нові можливості для застосування наясенних пов'язок. У пародонтології з успіхом почали використовуватись пов'язки у вигляді адгезивних плівок, що має неабияке значення для забезпечення адекватного комфорту та естетики стоматологічних пацієнтів. Використання пов'язок, що полімеризуються під дією монохроматичного світла, дає змогу успішно контролювати процес їхнього тверднення, створюючи пов'язку бажаної форми та розмірів.

ЗМІСТ
Клініко-патогенетично-морфологічне обгрунтування застосування пародонтальних пов'язок
Пародонтальні пов'язки та їх клінічне застосуванняРазмер файла: 17.69 Мб
Добавлен: 09.04.2010, 00:58
Рекомендуем прочестьОписанный материал и ссылка для скачивания найдены в открытых источниках и предлагаются исключительно в ознакомительных некоммерческих целях. Все права на книги принадлежат их авторам, издательствам и иным правообладателям. Для правообладателей
Как бесплатно скачать файлы с depositfiles?
Как открыть (прочитать) pdf, djvu?
Теги: учебник, пародонтальные повязки, пародонт, терапия, Резник
Просмотров: 5092
Всего комментариев: 0